Program

TURUL 1

ACS Transdor Tudora - CSM Bucovina Rădăuţi 4-0
AS Recolta Dănceu - ACS Ştiinţa Turceni 4-5
CS Dunărea Calafat - AS FC Milcov 0-2
AS Colibaşi - ACS Urban Titu 1-2
AS Gloria Gaz Metan Corneşti - AS FC Aninoasa 2-0
ACS Astra Plosca - AS Mihai Bravu 3-2
Bărăganul Ciulniţa - AS FC Agricola Borcea 4-6
ACS Regal Sport Club Ferdinand I - ACS Petrolul 52 1-8
CSO Bragadiru - ACS Înainte Modelu 1-6
CS Victoria Ianca - CSM Focşani 2007 1-4
Viitorul Fântânele - ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. 7-0
CS Voinţa Lupac - CS Inter Petrila 3-2
CS Şoimii Lipova - CS Millenium Giarmata 6-0
CS Cimentul Bicaz - AS Viitorul Curiţa 2-0
AS Unirea Mirceşti - CSM Paşcani 2-1
CS FC 2007 Gîrceni - ACS Sportul Chiscani 1-2
ACS Voinţa Cetate - AS FC Universitatea Cluj 0-7
Progresul Şomcuţa Mare - CS Rapid Jibou 4-2
AS Luceafărul Decebal - CS Diosig-Bihardiószeg 0-2
ACS FC Păpăuţi - AFC Odorheiu Secuiesc 4-2
AS Spicul Şeica Mare - ASF Zărneşti 1-2
AS Voinţa Biled - CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 6-1
FC Buzău - AS Zimbrul Slobozia Conachi 2-3
*Echipele bolduite s-au calificat mai departe
** Partidele CS Posada Perişani - CS Şirineasa, ACS Şurianu 1945 Sebeş - AFC Unirea 1924 Alba Iulia și CS Juvenes Târgu Mureş - AS Unirea Cristuru Secuiesc nu s-au disputat după ce gazdele s-au retras din competiție. Astfel, CS Șirineasa, AFC Unirea 1924 Alba Iulia și AS Unirea Cristuru Secuiesc s-au calificat în turul următor.

TURUL 2

ACS Transdor Tudora – CSM Roman 1-4
ACS Știința Turceni – ACS Șirineasa 0-3
CS Voința Lupac – CNS Cetate Deva 2-5
CS Șoimii Lipova – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 3-0
AS Voința Biled – CSM Lugoj 2-1
CS Diosig Bihardioszeg – CS Național Sebiș 0-3
Progresul Șomcuța Mare – ACS Fotbal Comuna Recea 2-10
AFC Unirea Alba Iulia – FC Unirea Dej 1-0
CS Iernuț – ACS Industria Galda 0-1
AS Unirea Cristuru Secuiesc – CSM Avântul Reghin 3-1
ASF Zărnești – ACS Olimpic Cetate Râșnov 1-5
AS Gloria Gaz Metan Cornești – CSM Flacăra Moreni 1-2 
CS Cimentul Bicaz – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-3
**AS Unirea Mircești – CS Aerostar Bacău 
CSM Focșani 2007 – AFC Metalosport Galați 5-0
AS Zimbrul Slobozia Conachi – CS Avântul Valea Mărului 3-2
ACS Sportul Chiscani – CS Sporting Liești 1-3
ACS FC Păpăuți – AS Olimpia Râmnicu Sărat 0-1
**Viitorul Fântânele – FC Delta Dobrogea Tulcea
FC Agricola Borcea – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 2-0
SC Popești-Leordeni – AFC Unirea Slobozia 5-6
AFCM Alexandria – CS Tunari 5-3
ACS Astra Plosca – CS Sporting Roșiori 1-5
ACS Petrolul 52 - ACS Urban Titu 2-0
ACS Înainte Modelu - ACSM Olteniţa 5-1

*Echipele îngroșate s-au calificat mai departe
**Cele două partide nu s-au disputat deoarece echipa gazdă nu a asigurat asistența medicală, rezultatul urmând a fi omologat în următoarea ședință a Comisiei de Disciplină și Etică a FRF. 
***Partidele ACS Performanța Ighiu – CS Unirea Jucu, AS FC Universitatea Cluj – CS Viitorul Ulmeni, AS FC Milcov – ACSO Filiași și CS FC Zalău - CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca nu s-au disputat în urma retragerii echipelor Unirea Jucu, Viitorul Ulmeni, FC Milcov și FC Zalău.

TURUL 3

12 septembrie 2017, ora 16:30
CS Aerostar Bacău - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0
AFCM Alexandria - ACS Viitorul Domneşti 4-0
ACSO Filiaşi - CS Sporting Roşiori  2-1
ACS Petrolul 52 - CSM Flacăra Moreni 3-0
ACS Şirineasa - CS Atletic Bradu 2-0
CNS Cetate Deva - CSM Şcolar Reşiţa 0-1
CS Şoimii Lipova - CS Naţional Sebiş 2-1
ACS Performanţa Ighiu - ACF Metalurgistul Cugir 1939 7-6

13 septembrie 2017, ora 16:30
CSM Roman - CS Ştiinţa Miroslava 3-4
ACS Olimpic Cetate Râşnov - AFC Hărman 1-2
CSM Focşani 2007 - CSM Râmnicu Sărat 3-1
AS Zimbrul Slobozia Conachi - CS Sporting Lieşti 1-2
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea - AFC Unirea 04 Slobozia 1-4
FC Agricola Borcea - ACS Înainte Modelu 2-1
AS Voinţa Biled - AFC Ripensia Timişoara 1-0
AFC Unirea Alba Iulia - ACS Industria Galda 3-5
AS Unirea Cristuru Secuiesc - CS Sănătatea Servicii Publice Cluj 1-2
AS FC Universitatea Cluj - ACS Fotbal Comuna Recea 5-1

TURUL 4

3 octombrie 2017, ora 14:30
CS Aerostar Bacău – ACS Foresta Suceava 1-0
CSM Focşani 2007 – CS Ştiinţa Miroslava 0-5
AS FC Agricola Borcea – ACS Petrolul 52 1-4
AFC Unirea 04 Slobozia – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 2-1
AFCM Alexandria – ACS FC Academica Clinceni 1-3
ACSO Filiaşi – Fotbal Club Argeş 5-7 (după 11 m)
CSM Şcolar Reşiţa – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 7-5 (după 11 m)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj – CS Luceafărul Oradea 3-1

3 octombrie 2017, ora 20:00
AS FC Universitatea Cluj
 – FC Olimpia 2010 Satu Mare 2-0

4 octombrie 2017, ora 11:00
CS Baloteşti – CS Afumaţi 0-4

4 octombrie 2017, ora 14:30
CS Sporting Lieşti – ACS Dacia Unirea Brăila 4-6 (după 11 m)
FC Metaloglobus Bucureşti – CS Sportul Snagov 2-0
AFC Hărman – AFC Chindia Târgovişte 0-4
ACS Şirineasa – CS Mioveni 3-5 (după 11 m)
AS Voinţa Biled – ASU Poli Timişoara 0-1
CS Naţional Sebiş – AFC UTA Arad 1-4 
ACS Performanţa Ighiu – ASA 2013 Târgu Mureş 4-6 (după 11 m)
ACS Industria Galda – AFC Hermannstadt 1-3

"16"-IMILE CUPEI

Marți, 24 octombrie 2017
Fotbal Club Argeş - ACSM Politehnica Iaşi 1-2
ACS Petrolul 52 - CS Mioveni 1-1, 3-4 d.pen.
AS FC Universitatea Cluj - CS Ştiinţa Miroslava 2-1
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Club Sportiv U Craiova SA 0-2

Miercuri, 25 octombrie 2017
AFC Hermannstadt - SC FC Voluntari SA 1-0 d. prel.
CS Afumaţi - AFC UTA Arad 5-2
AFC Unirea 04 Slobozia - AFC ASA 2013 Târgu Mureş 4-0
ACS FC Academica Clinceni - AFC Chindia Târgovişte 0-1
FC Metaloglobus Bucureşti - CS Gaz Metan Mediaş 1-2
ACS Dacia Unirea Brăila - ASC Juventus Bucureşti 1-2
CSM Școlar Reșita - SC FC Viitorul SA 2-4
CS Concordia Chiajna - AFC Astra 0-3
ACS ASU Politehnica Timișoara - ACS Poli Timişoara 0-1
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca - SC Fotbal Club FCSB SA 1-6

Joi, 26 octombrie, ora 18:00
AFC Botoşani - FC CFR 1907 Cluj SA 1-1, 3-2 d.pen.
CS Aerostar Bacău - SC Dinamo 1948 SA 0-1

OPTIMILE CUPEI

Marți, 28 noiembrie 2017
Unirea Slobozia - CSM Politehnica Iaşi 0-2
CS Afumați - CS U Craiova 1-1, 2-3 după prelungiri
FC Botoșani – FC Viitorul 3-2

Miercuri, 29 noiembrie 2017
CS Mioveni - Gaz Metan 0-1
Universitatea Cluj – Dinamo 1-1, 2-4 după penalty-uri

Joi, 30 noiembrie 2017
Hermannstadt - Juventus București 2-0
Chindia Târgoviște - Astra 0-0, 0-2 după prelungiri
ACS Poli Timișoara - FCSB 0-3

SFERTURILE DE FINALĂ

Marți, 27 februarie 2018
CS Gaz Metan Mediaș – AFC Astra 1-0

Joi, 1 martie 2018
AFC Hermannstadt - FC FCSB 3-0

Marți, 6 martie 2018
CS U Craiova - Dinamo București 1-0

Marți, 13 martie 2018
AFC Botoșani – ACSM Politehnica Iași 3-2

SEMIFINALELE

Marți, 17 aprilie 2018
AFC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș 1-0 (tur)

Joi, 19 aprilie 2018
CS U Craiova – AFC Botoșani 5-1 (tur)

Miercuri, 9 mai 2018
AFC Botoșani - CS U Craiova 2-1 (retur)

Joi, 10 mai 2018
Gaz Metan Mediaș - AFC Hermannstadt 2-3 (retur)

FINALA CUPEI ROMÂNIEI

27 mai 2018
AFC Hermannstadt - CS U Craiova

Federatia Romana de Fotbal, 2017.
Toate drepturile asupra materialelor si continutului acestui site sunt rezervate.