Turul 1
Miercuri, 2 august 2023
ACS Viitorul Șimian | 3-0 | CS Gilortul Târgu Cărbunești |
CSO Retezatul Hațeg | 0-17 | CSM Jiul Petroșani |
ACS Progresul Ezeriș | nu s-a disputat | AFC Voința Lupac |
ACS Pobeda Stár Bišnov | 1-7 | CS Phoenix Buziaș |
CS Avântul Periam | 0-1 | ACS Progresul Pecica |
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei | 1-1, 2-2, 9-10 | ACB Ineu |
CS Diosig-Bihardiószeg | 1-1, 1-3 | CS Crișul Chișineu Criș |
CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei | nu s-a disputat | CS Lotus Băile Felix |
CSM Victoria Carei | 0-0, 0-1 | SCM Zalău |
CSM Sighetu Marmației | 1-2 | CSM Olimpia Satu Mare |
ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj | 3-2 | CS Minerul 1947 Ocna Dej |
CS Ocna Mureș | 2-4 | CS Sănătatea Servicii Publice |
CS Universitar din Alba Iulia | 5-0 | CSM Unirea Alba Iulia |
CS Gloria al Orașului Geoagiu | 3-1 | CS Armata Aurul Brad |
ACS FC Avrig | 1-4 | CS Metalurgistul Cugir |
ACS Muscelul Câmpulung Elite | 2-1 | ACS Olimpic Cetate Râșnov |
ACS Kids Tâmpa Brașov | 2-6 | ASC Olimpic Zărnești |
AFC Odorheiu Secuiesc | nu s-a disputat | ACS SR Municipal Brașov |
CSM Avântul Reghin | 0-1 | ACS Tg. Mureș 1898 – MSE 1898 |
CSO Viitorul Darabani | 0-1 | CSM Bucovina Rădăuți |
ACS Șomuz Fălticeni | 2-1 | CS Știința Miroslava |
CSM Vaslui | 1-2 | AS FC Rapid Brodoc |
ACS KSE Târgu Secuiesc | 1-2 | CSM Bacău |
ACS Fotbal Club Bacău | 3-0 | CS Aerostar Bacău |
CSM Focșani 2007 | 0-1 | CS Sporting Liești |
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila | 0-3 | CS Viitorul Ianca |
CS Amara | 2-1 | ACS Recolta Gheorghe Doja |
ACS Voința Limpeziș | 1-1, 1-2 | CS Păulești |
CS Gloria Băneasa | 5-0 | CS Gloria Albești |
AFC Dunărea 2005 Călărași | 4-1 | ACS Înainte Modelu |
ACS Viitorul Ileana | 3-1 | CS Dinamo București |
CSO Petrolul Potcoava | 2-0 | CSM Cetatea Turnu Măgurele |
ACS Vedița Colonești | 2-1 | CS Sporting Roșiori 2008 |
AS FC Pucioasa | 2-3 | CSM Flacăra Moreni |
ACS Unirea Bascov | nu s-a disputat | CS Real Bradu |
SCM Râmnicu Vâlcea | 3-0 | ACS Minerul Costești |
ACS Cozia Călimănești | 1-0 | ACS Flacăra Horezu |
CS Axiopolis Cernavodă | 2-2, 5-2 | AS FC Agricola Borcea |
Grupele Cupei României Betano
– ETAPA 1 –
GRUPA A
- Progresul Pecica – ACS Petrolul 52 1-2 (27 septembrie, 14:00)
- Corvinul 1921 Hunedoara – Chindia Târgoviște 2-0 (27 septembrie, 17:00)
- Hermannstadt – Sepsi OSK 1-1 (27 septembrie, 18:30)
GRUPA B
- CSA Steaua – Universitatea Cluj 1-3 (28 septembrie, 16:15)
- CSM Alexandria – CFR Cluj 1-3 (28 septembrie, 18:30)
- FC Botoșani – FC Rapid 1923 1-3 (28 septembrie, 21:00)
GRUPA C
- SCM Zalău – Oțelul Galați 1-4 (26 septembrie, 16:15)
- Dinamo – FCU 1948 Craiova 1-1 (26 septembrie, 21:00)
- FC Bihor Oradea – FCSB 0-2 (27 septembrie, 21:00)
GRUPA D
- FC Voluntari – Farul Constanța 2-0 (26 septembrie, 18:30)
- Gloria Buzău – UTA Arad 1-2 (27 septembrie, 16:00)
- CS Tunari – Universitatea Craiova 1-1 (27 septembrie, 16:15)
Sferturi de finală
Miercuri, 3 aprilie 2023
- Corvinul 1921 Hunedoara – CFR Cluj
- FCU Craiova 1948 – FC Voluntari
- Universitatea Craiova – Oțelul Galați
- Universitatea Cluj – Hermannstadt