Foto: uta-arad.ro

În perioada 10 – 11 septembrie 2019 s-au disputat partidele din turul 4 al Cupei României, ediția 2019-2020.

Tragerea la sorți a șaisprezecimilor de finală, fază în care în competiție intră și echipele din Liga 1, va avea loc joi, 12 septembrie, de la ora 12:00, la Casa Fotbalului, sala „Nicolae Dobrin”.

URNA AURNA B
FC CFR 1907 Cluj SAAFC Botoşani
SC Fotbal Club FCSB SACS Concordia Chiajna
SC FC Viitorul Constanţa SAAFC Chindia Târgovişte
Universitatea CraiovaAcademica Clinceni
AFC AstraFC Petrolul Ploieşti
ACS Sepsi OSK Sfântu GheorgheFC Metaloglobus Bucureşti
CS Gaz Metan MediaşAFC Ripensia Timişoara
SC Dinamo 1948 SAAFC UTA Arad
SC FC Voluntari SAFotbal Club Rapid
ACSM Politehnica IaşiCSM Reşiţa
AFC HermannstadtU Craiova 1948 SA
AS FC Universitatea ClujACS Flacăra Horezu
CS MioveniACS Foresta Suceava
AFK Csikszereda Miercurea CiucSănătatea Servicii Publice Cluj
AFC Turris-Oltul Turnu MăgureleAFC Metalul Buzău
CS Făurei
ACS Industria Galda

Rezultatele din turul 4 al Cupei României

10 septembrie, ora 16:30

ACS Foresta Suceava – CS Aerostar Bacău 2-1 (0-1)
Andrei Pavel (47), Dudu Drugă (90+1 – pen.) / Cristian Copoț-Barb (29)

CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – ACS Fotbal Comuna Recea 3-1 (1-0)
Andrei Ceaca (33), Dan Roman (68), Raul Ciupe ’84 – pen.) / Alexandru Mărieș (55)

CS Crişul Chişineu Criş – AFC UTA Arad 1-3 (1-1)
Raul Ember (12 – pen.) / Alexandru Ioniță (25, 60), Valentin Buhăcianu (80)

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – AFC Ripensia Timișoara 1-3 (1-0)
Cosmin Mancaș (34) / Caius Lungu (48), Albert Voinea (88), Alexandru Popovici (90+1)

ACS Vediţa Coloneşti M.S. – U Craiova 1948 SA 1-2 (0-0, 1-1)
Robert Dalu (52) / Marian Stoenac (82 – pen.), Ovidiu Dănănae (99)

SC Popeşti-Leordeni – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-2 (0-2)
Alexandru Dincă (53) / Cristian Ciobanu (28, 40 – pen.)

CSM Flacăra Moreni – CS Mioveni 1-2 (0-2)
Tiberiu Calofir (73) / Robert Gherghe (25), Davide Massaro (38)

11 septembrie, ora 16:30

AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007 1-0 (0-0, 1-0)

CS Făurei – FC Farul Constanța 1920 2-1 (0-1)

CSA Steaua Bucureşti – CS Concordia Chiajna 1-2 (0-0, 1-1)
Florin Răsdan (78) / Răzvan Grădinaru (86), Eugen Nica (114)

CS Sportul Snagov SA – FC Petrolul Ploieşti 0-1 (0-0)
Şaim Tudor (53)

CS Tunari – FC Metaloglobus Bucureşti 0-2 (0-0)
Alexandru Ciocâlteu (54), Claudiu Herea (83)

ACS Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 (0-0, 0-0)
Szilárd Kálmán (118)

ACS Flacăra Horezu – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-1 (1-0)
Mansour Gueye (27), Cristian Munteanu (89) / Andrei Blejdea (82)

Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița – ACS ASU Politehnica Timișoara 1-0 (1-0)
Dragoş Săulescu (37)

ACS Industria Galda – CSM Avântul Reghin 4-3 (2-1)
Alexandru Cioară (5, 28), Alexandru Costea (56), Paul Muntean (85) / Adrian Murar (25), Sergiu Chirilă (52), Flavius Baghiu (90+1 – aut.)

CSC Sânmartin – AS FC Universitatea Cluj 1-2 (1-1)
Florin Pop (27) / George Florescu (11), Carol Taub (90+1)

11 septembrie, ora 17:00

Fotbal Club Rapid – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3-0
Antonio Sefer (4), Facundo Mallo (12), Geani Creţu (82)